EFORWEB İnternet Çözümleri Web Tasarım ve Yazılım

Yükleniyor...

Mersin'in en eski web tasarım ajansıyız...

GOOGLE VE MOBİL ORTAMLAR İÇİN SEO
GOOGLE VE MOBİL ORTAMLAR İÇİN SEO
GOOGLE VE MOBİL ORTAMLAR İÇİN  SEO

Mobil Cihazlar için SEO(Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu, esas faaliyeti bu olmayan bir işletme veya kişi için zor bir süreçtir. Net bir web deneyimi için, yüksek erişilebilirlik, doğrulanmış mobil sıralama, platform bağımsız çalışabilme ve SEO ayarlarının yapılıp, mobil taramaların güvence altına alınması gerekir. Tüm bu konularda Google bizlere şu önerilerde bulunur: 

1) Mobil Yönlendirme : Özellikle birçok ürün içeren e-ticaret siteleri için önemli bir özelliktir. Bir tüketici, mobil cihazından temizlik kıyafeti arama yaptığında bir giyim firmasının geri dönüşü sağlandığında bu sonuca tıklayan müşteri o sayfanın mobil sürümüne yönlendirilmelidir. Giyim firmasının sahip olduğu sitenin bazı sayfalarının mobil cihazlar için optimize edilmediği bir durum(ürün sayfası gibi) söz konusuysa mobil cihazdan yapılan bir aramanın o sayfaya yönlendirilmesi büyük hata olur. 

2) Flash benzeri Eklentiler : Herhangi bir mobil cihazda flash videoya erişmek istediğinizde  bun çalışmadığını tecrübe etmişsinizdir. Dolayısıyla hem masaüstü hemde mobil web sitenizin tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir   videolara sahip olması gerektiğini bilmelisiniz. Bu durum, sayfaya gömülü videoların HTML 5 te geliştirilmesi gerektiği anlamına gelmese de eklentinizin her sistemde sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız.  

3) Duyarlı Tasarım(Responsive) : Esnek bir düzeni destekleyen duyarlı tasarım anlayışı, mobil, tablet ve masaüstü cihazlar için güzel bir seçenektir. Çünkü duyarlı tasarım her cihaz için ayrı bir çalıma yapmaktan kurtulmanızı sağlar. Fakat gelecekte duyarlı tasarımında yeterli olmayıp cihaz bazlı değişken kod ve içerik yapısına sahip tasarım ve kodlar öngörülmektedir. Şayet duyarlı tasarım yapmayı tecrübe etmediyseniz geç bile kaldığınızı söyleyebiliriz.

4) Masaüstü 404 Sayfası : Tüm sayfalarınızı mobil cihazlar için optimize etmiş olmalısınız. Çünkü Google gerçekten tüm sayfalar demektir. Neden ısrarla tüm sayfalar diye vurguladığımı mera ediyorsanız, başlıktan da anlayacağınız üzere genelde unutulan bir sayfa vardır. 404 sayfa bulunamadı sayfası. Mobil 404 sayfanızın özellikle mobil cihazlar için biçimlendirildiğinden emin olun. Hatta bu sayfayı oynanabilir oyun gibi ilginç bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Tanıdık geldi mi?

“Bilişim, bilgi ve bilginin otomatik olarak işlenmesiyle ilgilenen bir yapısal bilim dalıdır.Bilişim biliminin bilgisayarla ilgisi, astronominin teleskopla ilgisi kadardır.

Informatica gaat net zo min over computers, als astronomie over telescopen. Edsger W. DijkstraKaynak: Wikipedi

TEKLİF AL

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız (*)

Email Adresiniz (*)

Telefon (*)

Mesajınız


EFORWEB Mersin Web Tasarım Şirketi