EFORWEB İnternet Çözümleri Web Tasarım ve Yazılım

Yükleniyor...

Mersin'in en eski web tasarım ajansıyız...

Instagram Hesabınızı Nasıl Güvende Tutarsınız?
Instagram Hesabınızı Nasıl Güvende Tutarsınız?
Instagram Hesabınızı Nasıl Güvende Tutarsınız?

Zaman zaman "sosyal medya  hesabım ele geçirildi yardımcı olurmusunuz" gibi taleplerle gelen müşterilerimiz olduğu kadar, belli bir sosyal medya hesabını nasıl ele geçireceğini soran insanlarla da karşılaştığım oluyor. :) Sosyal medya hesabınız ele geçirildikten sonra çözüm bulması imkansız olmasa da zor bir süreçtir. Bu nedenle öncelikle hesabınızın ele geçirilmemesi için neler yapmalı, nelere dikkat etmelisinizden biraz bahsedelim. Her ne kadar burada instagram platformu üzerinden konuyu anlatsak da yazdığım tedbirler tüm platformlar için geçerlidir. Lafı çok uzatmadan neler yapmanız gerektiğini adım adım yazmak istiyorum.

 

1) Öncelikle telefon numaranızı ve mail adresinizi İnstagram hesabınıza bağlayın. (Şifre değiştirme, Onaylama gibi işlemler için kesinlikle lazım olacaktır.)

2) Güçlü bir hesap şifresi edinin ( Şifre içerisinde karakter, rakam ve harf olması şifrenizi güçlendirecektir.) ve şifrenizi oluştururken; Doğum ayınız, yılınız, gününüz ya da isminizin ve soy isminizin olmadığından  emin olun.

3) Hesap şifrenizi değiştirseniz dahi eski şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Böyle bir durumda eski şifreniz kullanılarak yeni şifrenize ulaşılabilir. Şifremi unuttum sayfasına girdiğinizde “Hatırladığınız en son şifreniz” sorusunu hatırlayın.

4) Hesabınız için takipçi   ve beğeni arttırmak için üçüncü parti yazılım kullanmayın. Bu tür yazılımların büyük bir çoğunluğu art niyetli yazılmıştır. Bu durumda sahtekarlar hesap adınız ve şifrenizi kolayca ele geçirebilirler ki bunu hiç birimiz istemeyiz.

5) Instagram adresinize toplu kullanılan bilgisayarlardan giriş yapmamanız dikkat etmeniz gereken önemli bir husus.   Bunun aslında iki nedeni var. Birincisi, hesabınızı açık unutma ihtimalinizin olması ikincisi, kullandığınız bilgisayara sizden önce birisinin keylogger adı verilen , her şeyin kaydını tutan bir casus yazılım kurmuş olma ihtimalidir. 

6) Sahte doğrulanmış hesaplara dikkat etmenizi öneririz. Bu tip instagram adreslerinden gelen mesajlara itibar etmeyin. Çünkü bu tip hesaplar kendilerine hizmet eden işler yapmak için sizi ve hesabınızı kullanmayı amaçlamaktadır.

“Bilişim, bilgi ve bilginin otomatik olarak işlenmesiyle ilgilenen bir yapısal bilim dalıdır.Bilişim biliminin bilgisayarla ilgisi, astronominin teleskopla ilgisi kadardır.

Informatica gaat net zo min over computers, als astronomie over telescopen. Edsger W. DijkstraKaynak: Wikipedi

TEKLİF AL

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız (*)

Email Adresiniz (*)

Telefon (*)

Mesajınız


EFORWEB Mersin Web Tasarım Şirketi