EFORWEB İnternet Çözümleri Web Tasarım ve Yazılım

Yükleniyor...

Mersin'in en eski web tasarım ajansıyız...

NEDEN SSL SERTİFİKASI SAHİBİ OLMALIYIZ ?
NEDEN SSL SERTİFİKASI SAHİBİ OLMALIYIZ ?
NEDEN SSL SERTİFİKASI SAHİBİ OLMALIYIZ ?

Son zamanlarda birçok insanın dikkatini çekmeyen bir durum Google Chrome da giderek yaygınlaşmaya başladı. Bu durum adres bölümünün hemen solunda sessizce beliren Güvenli değil mesajından başkası değil. Bunun en basit anlamı, açılan web sitesinin içeriğinin herhangi bir şifrelemeye tabi tutulmadan serverdan getirilerek gösterildiği ve bu web sitesi üzerinden gönderilecek verinin şifrelenmeden olduğu gibi gönderileceğidir. Şimdilik sessiz sedasız gösterilen bu durum,  ilerleyen yıllarda kırmızı renkle gösterilerek daha belirgin hale getirilecek. en azından Google ın açıklaması böyle. Bu konuyu hem web sitesi ziyaretçileri hemde web sitesi sahipleri  açısından ele almak gerekir.

Bir web sitesini açtığınız anda adresin hemen yanında kırmızı renkte Güvenli değil yazısını gördüğünüzü düşününün. Ne hissedersiniz? Bu siteden alışveriş yapacak olmasanız dahi acaba beni izliyorlarlar mı? yada bilgisayarıma virüs mü bulaşır ? endişesinin doğmasına engel olamazsınız ve mümkün olan en kısa sürede bu web sitesini terk edersiniz. Kredi kartı bilgilerinizi gireceğiniz bir alışveriş sitesi olduğunda ise muhtemelen ışık hızıyla siteyi kapatacaksınızdır.

Bir web yayıncısı iseniz size yansıyacak sonuç yukarıda bahsettiğim ziyaretçi davranışlarının sonucudur. Yani çok az ziyaretçi ve  geldiğinde web sitenizden ışık hızında ayrılan ziyaretçiler. Haksızda sayılmazlar.

Peki nedir bu SSL sertifikası?

Web sitesi içeriği bir SSL sertifikası ile korunduğu zaman şifrelenerek sunucu dışında bir başkası tarafından okunamaz hale getirilir. Buda kimlik bilgileriniz ve kredi kartı numaranız gibi  kritik verilerinizi bilgisayar korsanlarından korur.  Varlığında adres bölümünün solunda bir kilit resmi belirir ve alan yeşil olur. Ayrıca web sitesi adresiniz http  yerine  https ile başlar.

Peki SSL nasıl alınır?

SSL pekçok firma tarafından değişik varyasyonlarla farklı fiyatlar ile satılmaktadır. En mantıklısı bu işi web sitenizi geliştiren web ajansına bırakmaktır. Çünkü sadece satın almak yetmez, ayrıca gerekli yönlendirmelerinde yapılması gerekir. Eğer yeni bir web sitesi geliştiriyorsanız en baştan SSL talebinizi belirterek fiyatlamaya bunu dahil etmenizde fayda var.

Eforweb olarak tavsiyemiz, başta Google Chrome olmak üzere tüm tarayıcılar sitenizi kırmızı bir tonla güvenli değil olarak işaretlemeden bir SSL sertifikasını web sitenize entegre etmenizdir. Detaylar için  web sitemizin iletişim sayfasındaki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

“Bilişim, bilgi ve bilginin otomatik olarak işlenmesiyle ilgilenen bir yapısal bilim dalıdır.Bilişim biliminin bilgisayarla ilgisi, astronominin teleskopla ilgisi kadardır.

Informatica gaat net zo min over computers, als astronomie over telescopen. Edsger W. DijkstraKaynak: Wikipedi

TEKLİF AL

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım!

Adınız Soyadınız (*)

Email Adresiniz (*)

Telefon (*)

Mesajınız


EFORWEB Mersin Web Tasarım Şirketi