RESPONSİVE (DUYARLI) TASARIM

responsive web tasarim
Mobil Uyumlu Duyarlı Responsive Web Tasarım

Duyarlı (Responsive) Tasarım Nedir?

Web sitenize erişmek isteyen ziyaretçileriniz dizüstü bilgisayar, tablet yada akıllı telefon gibi mobil bir cihazdan bağlantı yapabilir.  Nasıl bir cihazdan bağlantı yapıldığına bağlı olarak web sitenizdeki içerik ve işlevlerin ona göre yeniden şekillenmesi ve boyutlanmasını sağlayan teknoloji responsive (duyarlı) tasarım anlayışıdır.

Neden Responsive Tasarım Kullanmalısınız?

Web sayfanızı ziyaret eden insanlar, hareket halinde iken mobil bir cihazdan yada ofislerindeki masaüstü bilgisayarlarından bağlanıyor olabilir.  Her cihaz ve durum için site içeriğinizin yeniden şekillendirilip boyutlandırması, kullanıcılarınızın web sayfanızı daha kolay kullanmasını sağlar.  Daha kolay ve etkin kullanılan bir web sayfası daha çok ziyaretçi çekmekle kalmaz, mevcut kullancılarınıda korur.

Genişleyen Mobil Dünya

Hemen her işte olduğu gibi, web sayfalarına mobil cihazlardan bağlanma oranı da hergeçen gün artmaktadır.  Bu durum mobil dünyaya uyum sağlayabilmiş olanlar için büyük fırsatlar sunarken, bu uyumu sağlayamamış olanlar içinse bir dezavantaja dönüşmüştür.  Eforweb olarak geliştirdiğimiz profesyonel duyarlı tasarımlarımız, masaüstü, dizüstü, tablet ve mobil kullanıcılar için olağanüstü etkin ve kullanışlı sonuçlar sunmakatadır. 

Zaman ve Maliyet Verimi

Duyarlı bir web sitesi tasarımı, geliştirme süresi ve maliyet konusunda son derece yüksek verimlilik sağlayabilir.  Bu tasarım yaklaşımı, çevrimiçi işinizi tüm cihazlar için tek bir tasarım ile optimize etmenizi sağlar. Bu yaklaşımı kullanmadan ilerlemek istiyorsanız, ayrı bir mobil site oluşturmak için zaman ve kaynak harcamak zorunda kalırsınız.

Mobil Arama Sonuçlarında Üst Sıralarda Çıkmak

Web sitenizi hem mobil hem de arama motoru dostu haline getirmek yine duyarlı bir tasarımdan geçmektedir. SEO söz konusu ise duyarlı bir tasarım çalışmalarınıza büyük ölçüde yardımcı olmakla beraber Google’ın öncelikli indeksleme yaklaşımından faydalanmanızı kolaylaştıracaktır. Tüm ekran boyutları için optimize edilmiş bir web sitesi ile arama motorlarının içeriğinizi anlamasını ve sunmasını kolaylaştırırsınız.