Bir Mobil Uygulamaya Sahip Olmalı mıyım?

Mobil Uygulama

Bildiğiniz her marka, tüm rakipleriniz ve kullandığınız her hizmet kendi mobil uygulamalarını başlatmış ve siz bu dünyanın dışında kalmış gibi mi hissediyorsunuz? Peki gerçekten bir uygulamaya ihtiyacınız var mı?

İnsanların akıllı telefonlara olan bağımlılığı her geçen gün artmakla birlikte, bu bağımlılığın %90’ı mobil uygulamalar üzerinden gerçekleşiyor. 2017 yılı itibariyle 197 milyar mobil uygulama indirme işleminin gerçekleştiği bilinmektedir. 

mobil uygulama
Mobil Uygulama Geliştirme

Yenilikçi ve son teknoloji trendler sizde treni kaçırdığınız hissi uyandırabilir. Fakat siz bu duygulardan kendinizi arındırarak gerçekten bir mobil uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığını etraflıca düşünmelisiniz. Şimdi size bir mobil uygulamanın işletmenize sağlayacağı dört faydadan bahsedelim. Bu faydalar çerçevesinde değerlendirmenizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  1. Uygulamanız bir sorunun çözümüne yönelik olursa gerçekten insanların kullanma olasılığı çok yüksektir. Herkes gibi olmak için uygulama geliştirmeyin. Uygulamanızın amacı açık ve mevcut bir sorunun çözümüne katkı sağlıyorsa müşterileriniz onu sadece indirmez aynı zamanda da kullanırlar. 
  2. Müşterilerinize üstün bir kullanıcı deneyimi sunmak, yani uygulamada kullanıcılarınızın tercihlerini saklayarak onların zaman kazanmasını sağlamak ya da kullanıcılarınızın favori işlevlerine kolay erişim sağlamak faydalı bir sebep olacaktır.
  3. Mobil uygulama markanızı yükseltilmesine katkı sağlayabilir. Sorunsuz çalışan, iyi bir kullanıcı deneyimine sahip uygulama markanızı kalabalık bir alanda öne çıkarabilir. Mobil uygulamanız bir kere indirildiğinde, aslında markanız kullanıcıların telefonlarındaki ilan panosunda yer almış olur.
  4. Uygulamalar çalışanların katılımı arttırır. Mobil uygulamanız sadece müşterilerinize hitap etmekle kalmaz aynı zamanda çalışanlarınızın da sürece dahil olmasında etkin bir rol oynayabilir.  

Kısaca, standart bir web sitesi işletmeniz için yeterli gibi gelebilir ama eğer müşteriyle daha çok etkileşime geçmek ya da çalışanlarınızı çeşitli süreçlere dahil etmek istiyorsanız standart web tasarım anlayışlarının ötesinde, mobil uyumluluğu da geçerek mobil bir uygulamaya sahip olmanızda fayda var. Mersin web tasarım firması olan EFORWEB, mobil uyumlu web  sitelerini hayata geçirmekle birlikte ihtiyaç duyacağınız mobil uygulamalar konusunda da her platforma uygun kullanıcı dostu projeleriyle hizmet vermektedir.